Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

W procesji ze św. Bobolą

Kilkaset osób przeszło ulicami Łomży w procesji ku czci św. Andrzeja Boboli. Procesja przed wieczorem wyruszyła sprzed klasztoru Ojców Kapucynów, by dojść do kaplicy parafii pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wąskiej. W procesji niesiono relikwie świętego Boboli i wieziono naturalnej wielkości jego rzeźbę.

We wtorek przypadała 349 rocznica śmierci świętego Andrzeja Boboli. Jezuita kilka lat życia spędził w Łomży. Był doradcą rektora tutejszego kolegium, kaznodzieją i wreszcie dyrektorem, istniejącej przy kolegium, szkoły humanistycznej i retoryki. Dzis obok św. Brunona z Kwerfurtu jest patronem diecezji łomżyńskiej.

W procesji, która przeszła ulicami miasta począwszy od klasztoru Ojców Kapucynów poprzez stacje w Katedrze i klasztorze Panien Benedyktynek - czyli miejsca, z którymi św. Bobola związany- aż do znajdującej się przy ul. Wąskiej tymczasowej kaplicy najmłodszej łomżyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli, mimo padającego deszczu, szło kilkaset osób. W tej grupie byli m.in. wojewoda podlaski Jan Dobrzyński, poseł Jan Jarota i prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.
210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę