Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

5 minut dla Łomży?

Główne zdjęcie
Wiesław Kamieński

- Teraz jest 5 minut, które dobrze wykorzystane może zaważyć na dalszych losach regionu i miasta – mówił Wiesław Kamieński doradca premiera ds. pięciu regionów Polski wschodniej, który we wtorek przyjechał do Łomży by spotkać się z posłem Lechem Kołakowskim i dziennikarzami. „Minister” nie widział się natomiast z władzami miasta choć zapewniał, że z ma z nimi dobre kontakty, i gdy tylko zostanie zaproszony odwiedzi też prezydenta Łomży i radnych...

poseł Lech Antoni Kołakowski i minister Wiesław Kamieński
poseł Lech Antoni Kołakowski i minister Wiesław Kamieński
Minister Kamieński bezpośrednio odpowiada za realizację specjalnego programu rządowego, wspartego środkami finansowymi z Unii Europejskiej, który ma doprowadzić do wyrównania wszelkich szans i możliwości pomiędzy województwami w Polsce. W latach 2007 – 2013 tylko województwo podlaskie w ramach tego programu otrzyma około 400 mln euro. Choć jak podkreślał Kamieński, za te pieniądze na pewno nie da się zrobić wszystkiego, to jeszcze nigdy nikt nie oferował nam takiej kwoty. - Jeśli będziemy potrafili je mądrze wykorzystać to mamy szansę na przełamanie zapaści w jakiej się znajdujemy – zauważył minister. Dodał że wstępnie zakładane jest, że pieniądze z tego programu zostaną przeznaczone na rozwój komunikacji i gospodarki. Jego zdaniem lepiej byłoby zrealizować kilka dużych przedsięwzięć pobudzających rozwój, niż dziesiątki, czy setki niewielkich inwestycji.

Poseł Lech Kołakowski poprosił ministra Wiesława Kamieńskiego o wsparcie przy trzech podjętych przez posła inicjatywach. Chodzi o wpisanie budowy obwodnicy Łomży do Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-20013, przywrócenie rangi krajowej drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka i wsparcie przy pomyśle utworzenia w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tak jak dziś ma to miejsce w Ełku czy Grajewie. - Podstrefa taka mogłaby być urządzona na opuszczonych dziś terenach po łomżyńskiej Bawełnie – mówił poseł Kołakowski. Dodawał też, że dzięki jej utworzeniu szansę na pracę mogłoby mieć nawet kilka tysięcy osób.
Minister Kamieński zdeklarował gotowość wparcia wszystkich trzech podjętych przez posła przedsięwzięć. Podkreślił, że zdecydowanie mogą one doprowadzić do wyrównania szans i zwiększyć możliwości rozwojowe Łomży i regionu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę