Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Dopłaty rolnicze - przedłużą termin?

Kilkanaście tysięcy rolników z województwa podlaskiego nie złożyło jeszcze wniosku o dopłaty bezpośrednie. Termin upływa dziś o północy. Od tygodnia powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracowały o kilka godzin dłużej. Wszędzie ustawiały się kolejki rolników. Wczoraj mimo, że była niedziela wnioski przyjmowano do północy, tak też będzie i dziś.

Tym razem kolejki w ostatnich dniach przyjmowania wniosków o dopłaty to nie wina spóźnialskich rolników. Rolnicy czekali na częściowo wypełnione wnioski i satelitarne mapki swoich pól. Mieli je dostać kilka miesięcy tygodni temu, ale wielu dostało w ostatnich dniach, a niektórzy wcale.
Co prawda wnioski będzie można składać także jutro i w kolejnych dniach, ale za każdy dzień spóźnienia rolnik traci 1 procent z przyznanej kwoty. Izby Rolnicze uważają, że to niesprawiedliwe, by rolnik ponosił materialne straty, które są wynikiem opieszałości urzędników. Zdaniem Tomasza Gietka prezesa Podlaskiej Izby Rolniczej istnieją przesłanki by wydłużyć termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie choćby o miesiąc bez konsekwencji finansowej dla rolników.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę