Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Gala zielonych łąk i pastwisk

W dniu 23 maja, a więc w okresie, gdy roślinność na łąkach i pastwiskach w naszym regionie jest najbardziej smakowita dla zwierząt i wartościowa do zagospodarowania na paszę, w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbędą się prezentacje pracy maszyn i urządzeń do zbioru zielonek i produkcji pasz. Impreza zorganizowana przez Centrum Innowacji Rolniczych rozpocznie się o godzinie 10.00 od wykładu o pozyskiwaniu pasz z użytków zielonych, poczym rolnicy będą mogli obejrzeć ekspozycję maszyn, a także uczestniczyć w pokazach zbioru zielonek na polu o powierzchni 7,5 ha, należącym do PODR Szepietowo.

Organizator skierował bezpłatne zaproszenia do 14 największych firm w regionie, zajmujących się tą techniką. Z dotychczasowych deklaracji wiadomo, że na polu pojawią się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy, owijarki bel, przyczepy samozbierające, a także siewniki do rozsiewania nawozów i włóka do uprawy łąk.

Impreza powstała na życzenie rolników, głównie hodowców bydła i producentów mleka, którzy bardzo intensywnie użytkują swoje areały, obsiewając je kukurydzą i innymi wysoko wydajnymi uprawami. Nabycie specjalistycznych maszyn i urządzeń wiąże się z dużymi wydatkami, więc zainteresowani, chcą poznać możliwie wiele wariantów, zanim dokonają zakupu. Towarzyszy temu duża mobilizacja producentów i dystrybutorów maszyn, urządzeń i środków, którzy spotykają w Szepietowie swoich najlepszych klientów. W województwie Podlaskim jest około 32 tysięcy gospodarstw, utrzymujących się z produkcji mleka. W jednym tylko powiecie Wysokomazowieckim, w którym leży Szepietowo rolnicy posiadają 100 tysięcy krów, a więc tyle, co w niejednym województwie. Wymaga to ogromnej ilości pasz, które rolnicy w większości pozyskują ze swoich pastwisk i łąk. Prawdopodobnie na prezentacjach, jak wynika ze zgłoszeń, pojawi się około 1000 rolników z różnych powiatów województwa

Prezentacje są skromną namiastką planowanej w dniach 27-28 maja 2006 roku imprezy „Zielona Gala”. Została ona zawieszona z racji na doniosłe wydarzenie, jakim będzie przyjazd do Polski Jego Świątobliwości Ojca Świętego Benedykta XVI w okresie 25-28 maja.

Zapraszamy zatem do Szepietowa w dniu 23 maja od godziny 10.00 na prezentację pracy maszyn i sprzętu, służących do zbioru zielonek i produkcji pasz.

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę