Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodz z www.radionadzieja.pl

Łomża: sympozjum o miłości przed pielgrzymką Benedykta XVI

Jak różne mogą być oblicza miłości – można było przekonać się w Wyższym Seminarium Duchownym. W uczelni odbyło się sympozjum pod tytułem „Oblicza miłości” wokół encykliki papieża Benedykta XVI Deus caritas est. Spotkanie składało się z 2 części. Pierwszą wypełniły wykłady na temat oblicza miłości w Biblii, twórczości literackiej Sługi Bożego Jana Pawła II i współczesnej kulturze. Druga część – to już spotkania w zespołach tematycznych. Można było porozmawiać na temat miłości, jako podstawowej potrzebie człowieka czy jej roli w małżeństwie i rodzinie.

Sympozjum przygotowało Wyższe Seminarium Duchowne wspólnie z Wydziałem Nauczania i Wychowania Katolickiego w Łomży. - Chcemy odkrywać oblicza miłości w różnych wymiarach życia – powiedział dyr wydziału, ks. dr Jarosław Kotowski. Podkreślił jednocześnie, że spotkanie było jednym z elementów duchowego przygotowania do majowej pielgrzymki papieża do Polski.

Sympozjum zakończyło podsumowanie konkursu plastycznego, w którym wzięło udział 60. uczniów szkół z diecezji. Nadesłali oni prace wykonane dowolną techniką, które miały ukazywać różne oblicza miłości. Były więc rysunki przedstawiające szczęśliwą rodzinę, macierzyństwo oraz dobroczynność. Nie zabrakło odwołań do krzyża i cierpienia, jako oblicza miłości Chrystusa do człowieka. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia.

I miejsce zajął Łukasz Brzozowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie, II – jego szkolna koleżanka, Patrycja Kacprzyk, a na III miejscu uplasowała się Emilia Lipka z III LO w Ostrołęce. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

W sympozjum wzięli udział alumni Wyższego Seminarium Duchownego, katecheci, księża i doradcy życia rodzinnego z diecezji oraz młodzież łomżyńskich szkół i uczelni wyższych.

Gośćmi spotkania i autorami wykładów byli m.in.: ks. dr Andrzej Najda, ks. dr Jerzy Sikora, o. dr hab. Witold Kawecki i ks. dr Janusz Aptacy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę