Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Majowo i .. kwieciście na łomżyńskich działkach

Prawdziwą eksplozję różnorodności barw można zaobserwować na terenie łomżyńskich ogrodów działkowych. A wszystko to dzięki matce naturze, która w tym roku właśnie w miesiącu maju postanowiła obsypać kwieciem działki, stanowiące zielone płuca naszego miasta.

Miesiąc maj jest okresem niezwykle pracowitym dla wszystkich działkowiczów – mówi Marian Duda, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Wiarus” w Łomży. Okres ten jest czasem siewu warzyw, czasem pierwszej pielęgnacji trawników, które w miarę potrzeby należy nawozić i podlewać. W każdej z dziedzin sztuki uprawiania działki, czy to w przypadku roślin ozdobnych, sadownictwa czy też warzywnictwa należy wykazywać się pracowitością i co ważne – systematycznością – dodaje. Z uwagi na owady zapylające istotnym jest nawet usuwanie z murawy i trawnika rośliny mniszka lekarskiego, który kwitnie w podobnym terminie, co drzewa owocowe i jest bardziej atrakcyjny dla pszczół niż kwiaty drzew i krzewów owocowych.
Rodzinne Ogrody Działkowe „Wiarus” to 5,24 ha powierzchni ogólnej, z czego 4,05 ha stanowią grunty uprawne. Działki te, to również miejsce spędzania wolnego czasu dla 113 łomżyńskich rodzin.

Krzysztof Cieśliński
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę