Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mammograf jest, ale przystawka niekompletna

Zamontowany w ubiegłym miesiącu w łomżyńskim szpitalu nowoczesny mammograf w dalszym ciągu nie wykonuje badań. Oficjalnie urządzenie nie przeszło jeszcze wszystkich niezbędnych badań sanepidu. Okazuje się jednak, że badania to jedno, a drugie to fakt, że urządzenie nie jest kompletne. Wart 430 tys zł mammograf z przystawką stereotaktyczną firmy Siemens nie ma tzw. „pistoletu” do pobierania chorej tkanki. Zdaniem specjalistów bez tego urządzenia przystawka jest bezużyteczna.

Braki w wyposażeniu najnowszego szpitalnego nabytku potwierdza zastępca dyrektora szpitala Jan Bajno. Dodaje, że szpital już wysłał monit do dostawcy domagając się przysłania i montażu brakujących elementów. Dr Ryszrd Wagner kierownik zakładu diagnostyki obrazowej łomżyńskiego szpitala podkreśla, że ogłoszony przez szpital przetarg dotyczył całości kupna, montażu i uruchomienia mammografu z działającą przystawką.
Brak pistoletu do biopsji sprawia, że o ile sam mammograf może pracować, to przystawka póki co jest bezużyteczna. Jan Bajno dodaje, że brakuje także innych elementów które być powinny i które dostawca musi do Łomży dostarczyć.
Dyrektor zapewnia też, że w związku z brakiem pistoletu do biopsji szpital nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z jego zakupem.

Przypomnijmy od 5 lat Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży, organizowało specjalne Bale Charytatywne i Czerwcowe Dni Walki z Rakiem podczas których zbierano pieniądze na zakup przystawki stereotaktycznej do mammografu. Łomżyńskie amazonki za dofinansowały szpitalny zakup kwotą 120 tys zł.
W zakupie łomżyńskiego mammografu z przystawką stereotaktyczną pomogły także Urząd Marszałkowski i PZU.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę