Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość za www.interia.pl

Matura do powtórki?

Ośmiu uczniów jednej z białostockich szkół będzie prawdopodobnie miało unieważnioną maturę z polskiego, gdyż szkolny zespół egzaminacyjny przez pomyłkę skrócił im czas pisania podstawowej części egzaminu ze 170 do 120 minut. Poinformowała o tym rzeczniczka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w Łomży, Agnieszka Muzyk.

Do błędu przyznali się dorośli nadzorujący egzamin, którzy błędnie podali uczniom czas na pisanie egzaminu. OKE poinformował o tym przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego. Kierując się zasadą, by nie zakłócać spokoju innym maturzystom, OKE nie chce podać, w jakiej szkole się to zdarzyło.

Formalnych decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma, ale OKE podkreśla, że doszło do błędów formalnych, które mogły wpłynąć na wynik egzaminu, dlatego najprawdopodobniej ośmiu uczniów, którzy pisali egzamin w jednej sali, będzie go pisać jeszcze raz. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w piątek. Także wtedy może być wiadomo, jakie konsekwencje poniosą dorośli za swój błąd.

Z własnej winy kłopot z maturą będzie natomiast miało dwóch uczniów z Łomży. Egzaminatorzy wyprosili ich z sali i przerwali pisanie przez nich egzaminu, bo ściągali.

Do nietypowego zdarzenia doszło w jednym z liceów dla dorosłych. Jak poinformowała Muzyk, na egzamin w czwartek nie stawiła się tam żadna z 15 osób, które miały go zdawać. Muzyk dodała, że być może w piątek maturzyści przyjdą zdawać inny przedmiot, dlatego żeby nie powodować nadmiernego zainteresowania mediów tym miejscem, również nie podano, jaka to szkoła.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę