Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Punktualnie o ósmej rano w 1 Łomżyńskim Batalionie Remontowym Wojska Polskiego odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyli wojskowi, prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, senator Ludwik Zalewski i kilku mieszkańców Łomży.

2 maja jako Dzień Flagi RP - święto państwowości polskiej - świętujemy po raz trzeci. Historię o tym jak biało-czerwone barwy stawały się naszymi barwami narodowymi zebranym przypomniał ppłk Robert Rettinger – dowódca łomżyńskiej jednostki. - Po raz pierwszy na szersza skale biel i czerwień pojawiły się w Warszawie w obchodzie pierwszej rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. (...) Oficjalnie biało-czerwona flagę jako znak rozpoznawczy Wojska Polskiego uchwalono jednak dopiero 7 lutego 1831 roku – powiedział ppłk Rettinger.

Na zakończenie uroczystości przed znajdującym się na terenie jednostki pomnikiem żołnierzy 33 pułku piechoty złożono wiązankę z biało-czerwonych kwiatów.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę