Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źróło: radionadzieja.pl

Łomża przeżywała XII Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Koncertem Magdy Anioł zakończyły się w Łomży Dni Kultury Chrześcijańskiej. W mieście odbywały się koncerty oraz teatralne i sportowe zmagania. Wszystkie imprezy dedykowane były Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Magda Anioł zaśpiewała w niedzielę w kaplicy Krzyża św. po wieczornej Mszy św. publiczność mogła posłuchać piosenek takich jak: „Zaufaj Panu”, „Chwała Tobie Panie”, „Do góry nogami” czy „Lolek”. Zdaniem Magdy Anioł, muzyka chrześcijańska jest w Polsce coraz lepiej odbierana. Była wokalistka muzyki country powiedziała, że o Bogu śpiewa już 6-ty rok. Przyznaje, że nadal są stacje radiowe, zwłaszcza ogólnopolskie, które nie są zainteresowane emitowaniem chrześcijańskich piosenek. - To mnie nie przeraża, bo nie jest ważne, jak dużo jest słuchaczy, ważne jest bowiem, że są ludzie, dla których możemy grać – powiedziała artystka. Magda Anioł wraz z zespołem dała 1,5-godzinny koncert, który zakończył XII Dni Kultury Chrześcijańskiej.


- To nie był stracony czas – powiedział podsumowując przedsięwzięcie ks. dr Marek Dembiński, współorganizator spotkań. Przez 4 dni Łomża zgromadziła ludzi, którzy nie tylko chcą posłuchać muzyki, ale także spotkać się i ze sobą porozmawiać. - To właśnie brak porozumienia i zagubienie chrześcijańskich wartości powoduje, że nasilają się problemy zwłaszcza u młodych ludzi – stwierdził ks. Dembiński. Podkreślił, że Dni Kultury Chrześcijańskiej są małą cegiełką, którą pomysłodawcy chcą dołożyć do rozwoju integralnego człowieka.


XII Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczął czwartkowy koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Połączone chóry łomżyńskie – blisko 300 osób, wraz z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną wystąpiły przed pomnikiem Papieża-Polaka. Koncert zakończyło podniosłe „Alleluja”. W piątek swoje aktorskie umiejętności pokazali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, którzy wystawili sztukę „Świeczniki Biskupa” wg „Nędzników” Wiktora Hugo. W sobotę zaś odbył się Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej. Wzięło w nim udział ponad 20 zespołów i schol z diecezji, łącznie blisko 500 osób. Turniej Świętego Jerzego zaś zgromadził ponad 60 ministrantów, którzy rywalizowali w 5 konkurencjach sportowych. Zwyciężyła drużyna z parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, a na trzecim św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: publiczność bawiła się na całego
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę