Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
żródo: wp.pl

Tłumy turystów nad Biebrzą

Łany kwitnących kaczeńców na podmokłych łąkach, przeprawy przez bagno po kolana w wodzie, a także podglądanie różnych ptaków w Biebrzańskim Parku Narodowym (podlaskie) przyciągnęły w majowy weekend na największe w Europie tereny bagienne kilka tysięcy turystów.

Rozlewiska Biebrzy są najpiękniejsze właśnie wiosną, najwięcej tam o tej porze roku ptaków do podglądania.

Dlatego w nadbiebrzańskich kwaterach trudno o wolne miejsca. W zasadzie 100% miejsc jest zajętych. Turystów jest nawet trzy razy więcej niż przed rokiem o tej porze - poinformowała jedna z organizatorek turystyki nad Biebrzą Katarzyna Ramotowska.

Ludzie przyjeżdżają do nas, żeby wyprawić się na podpatrywanie ptaków, żeby podglądać łosie, brodzić w bagnie, czy popływać kajakiem - dodała Ramotowska. Według niej, Biebrzański Park Narodowy odwiedzi przez majowy weekend 3-4 tys. turystów.

Przełom maja i kwietnia to dobry czas na przykład na podglądanie tokujących batalionów. Ten prawdziwy ptasi spektakl potrwa zaledwie 2 tygodnie. Gody batalionów są bardzo widowiskowe. Samce stroszą swoje pióra, które na szyi tworzą swego rodzaju kołnierz. Batalion jest symbolem Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Gratką może być podpatrzenie wodniczki. Te małe, podobne do wróbla ptaszki, są największą atrakcją dla miłośników ptaków i Biebrzy. Na początku maja wodniczki wracają nad Biebrzę z zimowisk, w tym roku jeszcze ich nie widziano.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę