Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dłuuugi weekend i... matura!

Nie za rok, jak w piosence Czerwonych Gitar, a już 4 maja maturzyści zmierzą się z tematami i zadaniami, do których rozwiązania przygotowywali się przez trzy lata w liceach i przez cztery w technikach. W ostatni przed pisaniem matur piątek odbierali świadectwa ukończenia szkoły.

Na schodach wejściowych Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży spotkaliśmy Ewelinę Boryszewską i Łukasza Kaniuka. Ewelina ukończyła. Technikum Ochrony Środowiska, Łukasz - Technikum Przemysłu Drzewnego na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej. Byli w dobrych humorach i w dobrej komitywie, a jak elegancko się prezentowali łatwo ocenić na zdjęciu. Zresztą chyba cała Łomża widziała na wszystkich słonecznych ulicach to wytworne towarzystwo, wychodzące ze szkół, podążające na obiad, na lody lub na piwo. Dopisała pogoda, pewnie ciut w nagrodę za lata nauki. Jednak wręcz przysłowiowy, bo polski, czyli najdłuższy weekend zjednoczonej Europy maturzyści poświęcą nie na leniuchowanie, a na ostatnie powtórki materiału i doszlifowanie formy.
- Będę zdawała egzamin pisemny i ustny z polskiego i angielskiego oraz pisemny z geografii - powiedziała Ewelina.
- Ja mam zawód stolarza, a po technikum jestem też technikiem technologii drewna - dodał Łukasz, który zdaje rosyjski. - Dwa zawody i, jak dobrze pójdzie matura, może będę studiować administrację, może w Olsztynie...
- A jeżeli ja zdam maturę, to będę kontynuowała na kierunku związanym z ochroną środowiska, chyba w Białymstoku.
W klasie Eweliny jest 26 absolwentów (w tym 9 chłopców), w klasie Łukasza - 23 (żadnej dziewczyny...). Wychowawczynią sympatycznej maturzystki jest ucząca, m.in., prawa i ekonomiki oraz ochrony wód prof. Irena Dzwornicka, miłego maturzysty - polonistka, prof. Anna Nawrotek. Jest ciepło, będzie gorąco! Trzymamy kciuki i za maturzystów, i za profesorów (wszak oni maturę zdają co rok)!

Mirosław R. Derewońko

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę