Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Woda i ścieki.

Najwięcej burzliwych dyskusji na XL Sesji wywołała sprawa taryf za wodę i ścieki. Ta kwestia od dawna budziła wiele emocji wśród mieszkańców i Radnych.
Zarządca wodociągu i kanalizacji w Wiźnie którym jest miejscowy SKR od dawna postulował o dostosowanie cen wody ścieków do rosnących kosztów utrzymania. Dyrektor SKR Antoni Siwik odpowiadał na pytania dotyczące podwyżki. Podkreślił, że ceny wody i ścieków w Wiźnie należą do najniższych w całym regionie podlaskim, a koszty konserwacji i napraw urządzeń sanitarnych są wysokie. Radni oraz sołtysi zebrani na sesji, skarżyli się również na jakość wody, która szczególnie po okresach awarii jest niezadowalająca. Głos zabrał również Wójt Gminy Jan Olszewski - podkreślił że jest w trudnej sytacji, ponieważ rozumie niepopularność wszelkich podwyżek , ale tłumaczył, że SKR jest niezależnym od gminy podmiotem gospodarczym i jak w każdej wolnorynkowej gospodarce musi zwracać uwagę na koszty. Nie ma instytucji , która zrobi to taniej. Zadowalający jest przynajmniej fakt, że we wszystkich okolicznych gminach mieszkańcy za wodę płacą ponad 2 zł za m3, a u nas dużo mniej powiedział Wójt.
Zwrócił również uwagę, iż jest również na etapie planowania i konkretnego pozyskania środków na budowę nowej hydroforni w Wiźnie. Istniejąca ma już 34 lata i należy ją zmodernizować. Nowoczesna hydrofornia kosztować będzie ok. 800 tyś. - będzie bardziej wydajna i ekonomiczna , a co najważniejsze uzdatnianie i dostosowanie wody do odpowiedniej jakości odbywać się będzie automatycznie. Budowa rozpocznie się w tym roku i mamy nadzieję, że zakończy sprawę jakości wody. Należy dodać także, że woda i ścieki w Wiźnie są pod stałą kontrolą służb sanitarnych a te bez przeszkód dopuszczaja wodę do spożycia.
Po burzliwej i długiej dyskusji zatwierdzono stawki o 5 gr. Wyższe od poprzednich a ceny ścieków pozostawiono bez zmian.
Stawki obowiązujące wody - to
1.70 zł brutto za 1m3 wody dla odbiorców z gminy Wizna (stawka poprzednia 1,65zł) a dla odbiorców z poza terenu gminy Wizna -1,90 zł brutto za 1m3 (stawka poprzednia 1,85zł)

Jacek Piorunek

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę