Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Uczulać od najmlodszych

Sekcja Ruchu Drogowego rozpoczęla spotkania w szkolach postawowych z terenu powiatu lomżyńskiego, które mają na celu poprawę świadomości dzieci oraz opiekunów dotyczącej zagrożeń często wynikających z nieodpowiedzialności doroslych angażujących dzieci do wykonywania prac polowych.

Podczas wiosennych zajęć rolniczych dochodzi do sytuacji w których dorośli pozwalają na kierowanie pojazdami rolniczymi osobom nieletnim, nie posiadającym uprawnień, przewożą dzieci na przyczepach, blotnikach ciągników i w innych niedozwolonych miejscach, wyjeżdżają na drogę bez sprawnego oświetlenia itp. Niestety chwila niestrożności podczas wykonywania niektórych manewrów np. cofania może spowodować tragedię w której ucierpi nieświadome tych zagrożeń dziecko.
O zagrożeniach w ruchu drogowym występujących w okresie wiosenno - letnim z zainteresowaniem sluchali dziś uczniowie szkól podstawowych z Olszyn, Żelech oraz Drozdowa, aktywnie uczestnicząc w rozmowie o bezpieczeństwie. Policjant wskazywal między innymi sytuacje w których dziecko ze względu na swój wzrost jest niewidoczne dla opiekuna siedzącego w maszynie rolniczej, sytuacje których należy unikać, aby być bezpiecznym podczas rozpoczynającego się okresu rolnego, a także omawial podstawowe przepisy ruchu drogowego, które każdy uczeń szkoly podstawowej - jako pieszy uczestnik ruchu bądź już rowerzysta - znać powinien.
Foto: Poznawanie zasad bezpieczeństwa to temat ważny i ciekawy dla mlodych ludzi
Foto: Uczniowie ze SP w Olszynach lubią lekcje z
Foto: Korytarz zapelniony, glowa otwarta na nową dawkę wiadomości o bezpieczeństwie - tak w zajęciach uczestniczyly dzieci ze SP w Żelechach

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę