Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mlekpol najwyżej

MLEKPOL znajduje się w gronie największych przedsiębiorstw w Polsce. Na liście 500 dziennika „Rzeczpospolita” grajewska spółdzielnia uplasowała się na 134 pozycji. Jest to awans o 14 oczek w porównaniu z ubiegłoroczną listą (148) i jest to najwyżej notowana firma z województwa podlaskiego z polskim kapitałem.

To ósme zestawienie największych firm przygotowane przez dziennik „Rzeczpospolita”. Stworzone ono zostało w oparciu o wyniki finansowe przedsiębiorstw za 2005 rok. SM MLEKPOL z Grajewa awansował na liście o 14 oczek – na 134 miejsce z przychodami ze sprzedaży w wysokości ponad 1 473 mln. zł oraz udziałem exportu w sprzedaży 15,2 proc. W ubiegłym roku na nakłady inwestycyjne MLEKPOL przeznaczył prawie 40 mln zł., a zatrudnienie wyniosło 1634 osoby. Spośród podlaskich firm przed MLKEPOLem na liście znalazł się tylko augustowski BAT – pozycja 70. Natomiast za spółdzielnią z Grajewa znalazła się wysokomazowiecka Mlekovita (148), Pfleiderer Grajewo (209), Zakład Energetyczny Białystok (229), BOS (282) oraz Polmos Białystok (480).
- Tak wysoka pozycja w rankingu jest powiedzeniem naszej polityki jakości oraz orientacji na klienta – mówi Edmund Borawski , prezes SM Mlekpol. – Stale rozwijamy naszą spółdzielnię, nieustannie inwestujemy w nowe linie technologiczne, podnosimy jakość produktów oraz poszerzamy ofertę dostosowując ją do rosnących potrzeb klientów. Takie oceny naszej firmy niezwykle cieszą i mobilizują do dalszej pracy.
Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu listę 500 opublikował tygodnik „Polityka”. W tym rankingu MLEKPOL znalazł się na 119 pozycji z awansem o 15 oczek w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. Obecnie Mlekpol jest niekwestionowanym mlecznym liderem w Polsce. Dziennie spółdzielnia jest w stanie wyprodukować ok. 1 mln litrów mleka UHT, 300 ton napojów fermentowanych, 140 ton masła i mixów maślanych, 120 ton mleka w proszku oraz 80 ton serów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę