Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Celnicy w szkołach

Główne zdjęcie
Spotkanie w SP 10 w Łomży

Jak narkotyki wpływają na zdrowie, co grozi za ich przemyt i posiadanie, w jaki sposób szkoli się psy do ich poszukiwania - tego dowiadują się uczniowie łomżyńskich szkół podczas zajęć z celnikami, organizowanych w ramach akcji "Obelix". To akcja ogólnopolska. Celnicy odwiedzają wybrane szkoły w całym kraju. W Łomży wytypowano szkoły podstawowe nr 2 i 10. Dziś spotkanie takie odbyło się w 10-tce.

Celnicy przede wszystkim mówią zaś o negatywnych skutkach, jakie narkotyki wywierają na zdrowie człowieka. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i skutków brania narkotyków, są więc łatwymi ofiarami dla dealerów – podkreślają celnicy.
Dzieciom z łomżyńskiej podstawówki o narkotykach mówił szef specjalnego zespołu celników do zwalczania przestępstw narkotykowych w województwie podlaskim, który ze względów operacyjnych nie może ujawnić swojego imienia i nazwiska.
Akcja ma także jeszcze jeden cel. Ewentualne pozyskiwanie informacji umożliwiających eliminację grup zajmujących się przestępczością narkotykową.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę