Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Odroczony proces o tzw. „złe urodzenie”

Sąd Okręgowy w Łomży odroczył we wtorek bezterminowo proces cywilny o tzw. złe urodzenie, czyli o odmowę badań prenatalnych. Dał czas rodzinie pozywającej miejscowy szpital, by ostatecznie sprecyzowała swoje roszczenia, łącznie z podaniem ich podstaw prawnych.

To ponowny proces w tej sprawie, po jej zwrocie do Łomży z Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Według jego zaleceń, sąd łomżyński ma m.in. ustalić stopień winy lekarza i ocenić, czy urodzenie dziecka z rzadką chorobą, wymagającego teraz stałej opieki, wpłynęło na zarobki matki. Jednocześnie sąd apelacyjny uznał, że prawomocne jest już zasądzenie 60 tys. zł zadośćuczynienia matce dziecka.

O odroczenie sprawy wnioskowali we wtorek powodowie - państwo Wojnarowscy z Łomży, których drugie dziecko, podobnie jak pierwsze, urodziło się z hipochondroplazją kości, rzadką i poważną chorobą genetyczną. Gdy pani Wojnarowska była w drugiej ciąży, w łomżyńskim szpitalu odmówiono jej badań prenatalnych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę