Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Papieskie stypendia rozdane

Komisja stypendialna Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej wręczyła specjalne certyfikaty osobom, które z powodzeniem starały się o przyznanie dofinansowania do nauki. Certyfikaty zawierające decyzję o przyznaniu stypendiów wręczył młodym mieszkańcom diecezji wikariusz biskupi, ks. prał. Jan Sołowianiuk. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Poprzedziła ją Msza św. w kaplicy seminaryjnej, którą odprawił bp Tadeusz Bronakowski.


Przyznane przez diecezjalny Fundusz stypendia wyniosły w tym roku łącznie ponad 100 tys zł. Specjalna komisja powołana w łomżyńskiej Kurii podzieliła pieniądze pomiędzy 114 stypendystów. Przy ich doborze brano pod uwagę przede wszystkim dwa kryteria: dochodowości - dochód przypadający na członka rodziny nie przekraczający 500 zł, i wyników w nauce - średnia ocen uzyskana w ostatnim roku powyżej 4.0. Zgodnie z regulaminem Funduszu, stypendia mogą otrzymywać uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci wyższych uczelni. Wręczenie certyfikatów było także okazją do spotkania i poznania się stypendystów. - Powoli idziemy w kierunku, aby tworzyć pewne środowiska, segment młodzieży z pokolenia JPII, która będzie się kształciła i będzie odpowiedzialna za idee papieskie, jego przekaz Ewangeliczny a także swoją przyszłość chrześcijańską – powiedział przewodniczący komisji stypendialnej, ks. Jacek Czaplicki. Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej – to fundusz stypendialny utworzony przez bp łomżyńskiego Stanisława Stefanka na rzecz zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Pieniądze na stypendia pochodzą ze zbiórki, którą przeprowadzono we wszystkich parafiach diecezji łomżyńskiej w Dniu Papieskim, 16 października 2005 roku. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę