Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zamiast pani w okienku...

Główne zdjęcie
Edward Matejkowski
Naczelnik US w Łomży

Urząd Skarbowy w Łomży ma nowego pomocownika. Jest nim urzędomat czyli maszyna, która jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej przyjmuje zeznania podatkowe. Działa podobnie jak bankomat. Wystarczy włożyć dokument, wybrać na ekranie kilka przycisków i... nie trzeba już iść do okienka.

Urząd Skarbowy w Łomży jest jednym z kilkunastu urzędów w całej Polsce, gdzie nowe urządzenie jest testowane. Urzędomat stanął w sali obsługi podatnika przy ul. Polowej. Jego obsługa nie jest trudna. Wystarczy do specjalnej „szuflady” włożyć dokument z którym przyszliśmy do urzędu (urządzenie przyjmuje formularze PIT, CIT, VAT i NIP-3), a dalej urzędomat sam nas poprowadzi, informując jakie czynności należy wykonać. Na zakończenie urządzenie wydrukuje potwierdzenie złożenia dokumentu. Pomocą w „oswojeniu się” z urzędomatem służą pracownicy urzędu, którzy uczą podatników po raz pierwszy korzystających z urządzenia, jak robić to prawidłowo i szybko.
- Każdego dnia z urzędomatu korzysta około 30 osób – mówi Edward Matejkowski, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży. Jego zdaniem urzędomat spełnia swoją funkcję, a w przypadku pojawienia się kolejek, z pewnością pomoże w ich rozładowywaniu, ułatwiając tym samym podatnikom załatwienie sprawy w urzędzie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę