Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze dla ubogich

Miastkowo i Zbójna z powiatu łomżyńskiego, a także 8 innych najbiedniejszych gmin z byłego województwa łomżyńskiego mają szanse na pieniądze z zewnątrz. Niebawem ma ruszyć Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich, który będzie realizowany w 500 najbiedniejszych polskich gminach.

Celem programy jest pomoc w lepszym wykorzystaniu środków unijnych i wprowadzenie nowych instrumentów zarządzania w gminach w sferze pomocy społecznej. Ma być realizowany w latach 2006-2009, a do wytypowanych gmin w tym czasie ma trafić ok. 43 mln euro. Średnio gminy z „listy 500” mogą liczyć na około 20 tys. euro rocznie na rozwiązywanie problemów społecznych, ale wcześniej trzeba będzie zgłosić odpowiednie projekty. W Programie Integracji Społecznej finansowane będą usługi dla trzech grup beneficjentów: ludzi starszych, rodzin z dziećmi oraz dzieci i młodzieży. Na pierwsze środki samorządy mogą liczyć prawdopodobnie po wakacjach.

Poza Miastkowem i Zbójną na „liście 500” znalazły się także Grajewo (wieś), Szczuczyn, Wąsosz, Kolno (wieś), Mały Płock, Turośl, Rutki i Klukowo.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę