Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

3 Maja w Łomży

W Łomży głównym elementem 3-majowych obchodów była odprawa pocztów sztandarowych na Placu Papieża Jana Pawła II. U stóp pomnika żołnierzy 33 Pułku Piechoty, przy którym wojsko zaciągnęło wartę honorową, spotkało się kilkadziesiąt pocztów, przybyły m.in.: sztandar miasta, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, organizacji kombatanckich, szkół, organizacji społecznych i związkowych. Obecnych było wielu mieszkańców miasta, kierownictwo Starostwa Łomżyńskiego, a także delegacje policjantów z Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji.


Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, po oddaniu hołdu pocztom, przypomniał historyczne znaczenie Konstytucji majowej. Nawiązał też do najświeższych wydarzeń, związanych z unijną integracją Polski. "To wielki dzień, jesteśmy wreszcie narodem wielkiej tradycji zachodnioeuropejskiej - powiedział Jerzy Brzeziński i zwracając się do młodzieży dodał: - To czas, przestrzeń i sytuacja do wykorzystania przez Was". Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przed pomnikiem, po czym w pochodzie przeszli na Mszę św. w intencji Ojczyzny, której w Katedrze Łomżyńskiej przewodniczył wikariusz biskupi ks. prałat Jan Sołowianiuk. Homilię wygłosił proboszcz parafii katedralnej, ks. kanonik Marian Mieczkowski. Powiedział m.in., że twórcy konstytucji 3 maja w 1791 roku zrobili nam, obecnym pokoleniom rachunek sumienia. Jest to rachunek sumienia z miłości do ojczyzny, jakże aktualny także dziś gdy staliśmy się jednym z krajów Unii Europejskiej. - powiedział kaznodzieja. Uroczystości w Katedrze zakończyła pieśń "Boże coś Polskę".
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę