Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.powiatlomzynski.pl

Drozdowo dla turystów

Trwają prace planistyczne i projektowe nad modernizacją i rozbudową Dworku Lutosławskich, w którym znajduje się siedziba Muzeum Przyrody w Drozdowie. Koncepcja zakłada renowację obecnego zespołu pałacowo-dworskiego poprzez prace modernizacyjne wewnątrz budynku. Oprócz przebudowy dworku planowana jest przede wszystkim budowa kompleksu obiektów towarzyszących mających na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej i historycznej Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Na terenie Muzeum maja powstać:

• Obiekt hotelowo-gastronomiczny (zajazd) połączony z istniejącym budynkiem ZOZ. Budynek będzie wzniesiony w architekturze karczmy wzorowanej na budynkach dworskich. Od strony południowej budynku powstanie ogród zimowy tzw. oranżeria. Obiekt będzie przeznaczony m.in. do organizacji sympozjów, konferencji, zjazdów, a także wielodniowych wycieczek szkolnych o celach edukacyjnych: historycznych i ekologicznych oraz rekreacyjno-wypoczynkowych.
• Budynki gospodarcze i wozownia, których przeznaczenie to m.in: magazyn materiałów i części, warsztat (stolarski, preparatorski, wielofunkcyjny). W wozowni zorganizowana zostanie wystawa pojazdów konnych z przełomu XIX/XX wieków oraz ewentualnie zabytkowych samochodów i motocykli. Planowane jest tu urządzanie wycieczek w odtworzonych pojazdach po dolinie Narwi i okolicach.
• Kolumnada (patio) - na terenie parku wokół miejsca ognisk. Kolumnada będzie zadaszona, aby można było korzystać z ognisk bez względu na pogodę z dachem rozsuwanym.
• piwnica zewnętrzna zrekonstruowana na salę wielofunkcyjną (konferencje, prezentacje, pokazy multimedialne, etc.
• Ogrodzenie od strony ulicy i części zachodniej do budynku gospodarczego w stylu „fine de siecle” lub modernistyczny.

Wszystkie zabiegi i planowane prace modernizacyjne mają na celu zabezpieczenie istnienia zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego oraz zwiększenie atrakcyjności miejsca, w tym także Drozdowa jako charakterystycznej miejscowości o dużym znaczeniu historycznym.

Władze powiatu łomżyńskiego oraz Dyrekcja Muzeum mają nadzieję na realizację przedsięwzięcia w latach 2007-2013. Środki finansowe na wykonanie projektowanych prac powiat zamierza pozyskać w ramach dostępnych funduszy europejskich w nadchodzącym okresie programowania.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę