Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

MOIM ZDANIEM


Duże zainteresowanie, poparte ożywioną dyskusją towarzyszyło spotkaniu z Adamem Frączkiem w Klubie Dyskusyjnym „Panorama”. Spotkanie, poświęcone problemom szkoły, a szczególnie wychowaniu młodzieży było skutkiem niedawnego wydarzenia, jakie miało miejsce w męskiej ubikacji Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.
Wychowanie młodzieży to obowiązek szkoły. Ale nie można z tego obowiązku zwolnić rodziców, którzy chętnie, zastępują wychowanie dzieci nieskrępowanym dostępem do TV i innych mediów. Moim zdaniem, szczególny obowiązek spada na nauczycieli, którzy dla dzieci i młodzieży stanowią autorytet. Ich przykład, przekazywania wiedzy musi być jednak podparty uczciwością na co dzień, prawością i odwagą cywilną. Od postawy nauczycieli zależy niejednokrotnie całe życie ich uczniów. Biedni są ci nauczyciele, którzy myślą, iż młodzi ludzie nie widzą zachowania nauczycieli, nie oceniają ich postępowania. Dlatego też wielki błąd wychowawczy popełnia Dyrekcja szkoły, której działania powodują rozbicie kadry nauczycielskiej, która stosuje zakazy i szykany wobec tych nauczycieli, którzy mają inne aniżeli Dyrekcja zdanie o problemach nurtujących społeczeństwo nowogrodzkie.
Wiemy, iż szkoły na ścianie wschodniej Polski, coraz to bardziej odstają od poziomu ogólnopolskiego, wiemy że studentów z tego rejonu, zwłaszcza na najlepszych uczelniach (państwowych) jest coraz mniej. Dlaczego ? Co robić, aby to zmienić ? Temat ten, spowodował również żywą wymianę zdań. Szkoda, że w spotkaniu nie wzięli udziału dyrektorzy szkoły w Nowogrodzie, choć zaproszenia otrzymali. Czy rzeczywiście wszystko wiedzą najlepiej ? Jeśli nawet nie zabrali głosu – cóż może wszystko wiedzą – to spróbowaliby dobrych ciast upieczonych przez nasze miłe koleżanki ze Stowarzyszenia. Napoleon Fortini


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę