Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ulotki i mandaty w walce z psimi kupami

Administracja łomżyńskich osiedli mieszkaniowych wyrusza na wojnę z psimi odchodami. Do każdego mieszkania na osiedlach Konstytucji 3 Maja i Górka Zawadzka, w którym z lokatorami mieszkają psy, w najbliższych dniach zapuka harcerski patrol. Harcerze mają uświadomić właścicielom psów, że po pupilach trzeba sprzątać. Jeśli to nie pomoże do akcji wkroczy straż miejska i policja...

Jak informuje na swojej stronie internetowej ŁSM w Administracji Osiedla Nr 3 uaktualniono już wykaz wszystkich posiadaczy psów. „W oparciu o aktualny rejestr rozpocznie się akcja informowania mieszkańców o obowiązku sprzątania nieczystości po swoich czworonożnych pupilach oraz o zasadach właściwego wyprowadzania tych zwierząt w miejscach publicznych.” W akcję mają być zaangażowani harcerze z drużyny „Agada”, którzy już niebawem „do drzwi każdego z właścicieli psów na Osiedlach Konstytucji 3 Maja i Górka Zawadzka dostarczą ulotkę informacyjną zawierającą zasady właściwego utrzymania czworonogów.” Znajduje się na niej uchwała Rady Miejskiej Łomży z maja 1997 roku, w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku w mieście oraz zasady dotyczące sprzątania po zwierzętach ujęte w Regulaminie Porządku Domowego ŁSM.
Równocześnie z harcerzami na osiedla spółdzielni wyruszą patrole straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze mają surowo egzekwować przepisy porządkowe, a na tych którzy ich nie przestrzegają nakładać mandaty - do 200 zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę