Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

UwB: będą niższe stypendia

"Cięcia stypendiów socjalnych na Uniwersytecie w Białymstoku w tej sytuacji są nieuniknione" - do takiego wspólnego wnioski doszli uczestnicy spotkania władz uczelni z parlamentem studenckim i komisjami stypendialnymi. Tematem była sprawa zmniejszenia wysokości stypendiów socjalnych. W tej chwili drastycznie zostały zmniejszone stypendia naukowe. Planowane sa jednak kolejne cięcia - właśnie stypendiów socjalnych. Jak poinformowała Małgorzata Ludera - kierownik działu dydaktyki i spraw studenckich Uniwersytetu w Białymstoku "spotkanie przebiegło w burzliwej atmosferze, ale ostatecznie wszyscy doszli do wspólnego wniosku: w tej chwili nie ma innego wyjścia i cięcia stypendiów socjalnych są raczej nieuniknione"

Dziś pomoc socjalna przysługuje tym wszystkim, w których rodzinach dochód na osobę nie przekracza 450 złotych netto. Z roku na rok na białostocką uczelnię trafiają coraz biedniejsi studenci. Uczelnie z zachodniej części Polski nie mają takich problemów. Ministerstwo edukacji dzieli pieniądze w/g liczby studentów, a nie ich zamożności . Wcześniej Uniwersytet w Białymstoku zmniejszył radykalnie stypendia naukowe - w niektórych przypadkach nawet o 60%. W ubiegłym roku szkoła poradziła sobie, bo miała jeszcze kilkumilionowe oszczędności z lat ubiegłych. Poza tym nowa ustawa o szkolnictwie wyższym wprowadziła dodatkowe stypendia mieszkaniowe i żywieniowe. O pomoc ubiegać się mogą także studenci zaoczni i wieczorowi. Uczelnia dwa tygodnie temu wysłała pismo do ministerstwa edukacji z prośbą o dodatkowe pieniądze na pomoc finansową dla studentów. Ciągle nie ma odpowiedzi . Pomoc obiecywał także wiceminister edukacji podlaski poseł Jarosław Zieliński . List do ministra w tej sprawie wysłali także studenci.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę