Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze na łomżyński stadion

Sejmik województwa podlaskiego przyznał 1,5 mln zł na modernizację łomżyńskiego stadionu. Za głosowało 28 radnych, nikt nie był przeciwny. Jak zapowiada wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński oznacza to, że latem mogą ruszyć prace przy modernizacji stadionu. W tym roku na ten cel pójdzie co najmniej 3 mln zł. Do 1,5 mln od marszałka drugie tyle dołoży miasto Łomża.

Dorzucenie się władz województwa do modernizacji stadionu przy ul. Zjazd w Łomży było pierwszym punktem, nad którym obradowali dziś radni Sejmiku. Przyjęcie uchwały rekomendowali: Janusz Krzyżewski - Marszałek Województwa Podlaskiego i radny Sławomir Zgrzywa. Jak argumentowano szybka modernizacja stadionu w Łomży jest związana z faktem, iż klub ŁKS Łomża ma ogromne szanse awansu w czerwcu br. do II ligi. Aby spełnić warunki i wymagania licencyjne stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej na grę w tej lidze konieczne jest przebudowa stadionu.

Jak podkreśla wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński koszt całego przedsięwzięcia to ponad 21 mln zł. Takich pieniędzy nie ma, dlatego zdecydowano się na etapowanie prac. - Nie będzie to trwało dwa lata, ale będzie mogło być wykonane tak jak to zostało zaprojektowane – mówi Sroczyński. Pieniądze od samorządu województwa i miasta Łomży pozwolą na przeprowadzenie pierwszego etapu – czyli modernizację płyty głównej wraz z nowym systemem melioracji, budowę siedzisk na wale (trybuny od strony rzeki) i wzmocnienie samych wałów. - W ciągu dwóch tygodni zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, a prace powinny ruszyć zaraz po zakończeniu wiosennej rundy rozgrywek – podkreśla Sroczyński. Dodaje też, że jeżeli wszystko by poszło zgodnie z planem stadion byłby gotowy na drugoligowe rozgrywki już jesienią.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę