Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

XXI Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

Setki młodych z niemal wszystkich dekanatów diecezji przyjechało do Łomży na XXI Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Rozpoczną się one o 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przez dwa dni będą wspólne modlitwy, rozważania i koncerty.

Te coroczne spotkania młodych wpisały się już w rytm Kościoła łomżyńskiego - uważa ks. kanonik dr Wojciech Nowacki, dyrektor ds. Wychowania Katolickiego łomżyńskiej kurii. Co roku w Niedzielę Palmową i dzień ją poprzedzający Łomża tętni życiem. Przyjeżdża młodzież z wielu oddalonych od miasta parafii, a mieszkańcy Łomży chętnie goszczą młodych w swoich domach - opowiada ks. Wojciech Nowacki. Jednocześnie podkreśla, że tradycja spotkań będzie kontynuowana, bo wezwanie Jana Paweł II podjął także Benedykt XVI.
Dziś o godz. 15.00 w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się Celebracja Słowa Bożego. Po niej zaplanowano katechezę, która ma przybliżyć młodym ludziom orędzia Ojca Świętego. Wieczorem młodzież weźmie udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta.
Niedzielne obchody Światowych Dni Młodzieży w diecezji łomżyńskiej rozpocznią sisę o godz. 8.30 jutrznią z homilią. Później młodzież weźmie udział w rozważaniach i dyskusjach w małych grupach. Przed godz. 15.00 młodzi ludzie zgromadzą się na łomżyńskim Starym Rynku, tam spotka się z nimi premier Kazimierz Marcinkiewicz.
Następnie biskup łomżyński Stanisław Stefanek dokona poświęcenia palm i poprowadzi procesję Niedzieli Palmowej do Katedry na uroczystą Eucharystię. Spotkanie młodych zakończy wieczorem plenerowa inscenizacja Męki Pańskiej na "Muszli".

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę