Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wiadomości Łomżyńskie

„Zawsze byłam typową dziewczyną z Łomży, która przed do przodu” - mówiła zmarła w marcu Hanka Bielicka. Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek okresu powojennego i najznamienitsza dama rodem z Łomży jest główną bohaterką najnowszego wydania Wiadomości Łomżyńskich. Kwartalnik Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej właśnie znalazł się w sprzedaży.

Poza ostatnim pożegnaniem Pani Hanki czyli relacji z jej pogrzebu, Irena Rymwid-Mickiewicz z warszawskiego oddziału TPZŁ opisuje swoje ostatnie spotkanie z Hanką Bielicką zaledwie na tydzień przed jej śmiercią... W numerze także przygotowana przez Irenę Rymwid-Mickiewicz ostatnia autoryzowana przez Hankę Bielcką jej biografia To w niej słynna aktorka jeszcze raz powtarza „zawsze byłam typową dziewczyna z Łomży, która przed do przodu.(...) Prowincja oraz solidny mieszczański dom dały mi, jak całemu mojemu pokoleniu, oparcie i siłę.”

W najnowszym numerze Wiadomości Łomżyńskich redaktor Wawrzyniec Kłosiński powraca do domu przy ul. Nowogrodzkiej 5 w Łomży. To tu w pierwszych latach po „odzyskaniu niepodległości” mieściła się siedziba Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego – katowni w której znęcano się i mordowano żołnierzy Polski Podziemnej. Wiadomości Łomżyńskie przynoszą kolejne relacje o działalności ubeckich oprawców...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę