Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„30/30 - Największe przeboje” - Michał Bajor w Łomży

Michał Bajor po ponad pięciu latach wystąpił wczoraj w Łomży! Sala widowiskowa Liceum Katolickiego była pełna nie tylko spragnionych ambitnej piosenki poetyckiej słuchaczy, ale i wykonawstwa na najwyższym poziomie. Charakterystyczna chrypka w utworach i pogodna, "pamiętnikarska", snuta przez Artystę opowieść o własnym życiu i twórczości, na dwie godziny przeniosła nas w rejony czystej sztuki. Czasem - szczerej łzy...

- Lubię miasta takie jak Łomża - powiedział Michał Bajor przed koncertem w sali widowiskowej Liceum Katolickiego przy ul. Sadowej. - Łomża ma dużo uroku: zielona, zielona, zielona, z cichym Starym Rynkiem i dostojną Katedrą. No i stąd pochodzi nieodżałowana Pani Hania, z którą miałem zaszczyt i przyjemność występować w Poznaniu...
Któż z nas nie zna "Nie chcę więcej, Twoje serce do życia wystarczy, "Ogrzej mnie", błagalna prośba duszy, aby zatroszczyło się o nią ciało, czy majstersztyk interpretatorski (m.in., ze względu na doskonałą dykcję i niewiarygodne tempo) "Tango na tysiąc pas".
Około 300 wielbicieli najlepszego piosenkarza wśród aktorów i najlepszego aktora wśród piosenkarzy poznało szczegóły biografii artystycznej Michała Bajora, który urodził się w 1955 roku w Głuchołazach, ale dzieciństwo i młodość spędził w Opolu, gdzie jego (dziś 81-letni tata) był aktorem w teatrze lalkowym, a mama nauczycielką. Pierwszą piosenkę napisał w 1 klasie liceum Marii Konopnickiej. Poświęcił ją patronce szkoły, ale gwoli porząku szybko zarzucił komponowanie, uznając, że powinien poświęcić się aktorstwu i wokalistyce. Na recital złozyło się 30 największych przebojów na 30-lecie pracy artystycznej. Wśród nich byly i znakomite songi Bertolda Brechta, i Jacques'a Brela, i Wojciecha Młynarskiego. Uczta dla ucha i ducha!
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę