Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Powszechny spis ptactwa

We wszystkich wsiach i miastach województwa podlaskiego trwa powszechny spis ptactwa. Zarządził go wojewoda podlaski. Do dziś do Urzędu Miejskiego w Łomży zgłosiło się 10 właścicieli lub posiadaczy drobiu. Wykazali oni posiadanie łącznie 131 gołębi, 105 kur, 39 bażantów, 6 kaczek i 4 indyków.

Właściciele i posiadacze drobiu to jest kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebieniowców, gołębi bażantów i kuropatw, zobowiązani są do zgłoszenia posiadanego drobiu w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce przebywania ptaków. W Piątnicy w przeprowadzenie spisu zaangażowano sołtysów. Przez całą niedzielę chodzili oni do domu do domu spisując wszelkie ptactwo znajdujące się w gospodarstwie. Do końca tygodnia wójt gminy Edward Łada będzie wiedział dokładnie ile i jakiego ptactwa żyje w Piątnicy, choć sam wójt podkreśla, że nie rozumie po co taki spis jest robiony.
W innych gminach, to co w Piątnicy robią sołtysi muszą zrobić sami rolnicy. Zgodnie z zapisem w rozporządzeniu wojewody kto nie wypełni ciążącego na nim obowiązku zgłoszenia w gminie posiadanego drobiu podlega "karze grzywny wymierzanej na zasadach i trybie określonym w kodeksie wykroczeń i w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia".
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę