Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

W Biebrzy wody coraz więcej

Wzrastają poziomy wód we wszystkich dużych rzekach regionu. Na razie niebezpieczeństwa powodzi nie ma, ale Biebrza w Osowcu przekroczyła już stan ostrzegawczy. W zagłębieniach terenowych oraz na terenach o utrudnionym odpływie możliwe jest występowanie lokalnych podtopień ostrzegają meteorolodzy.

„Ruszenie lodu na rz. Biebrza powoduje lokalne podpiętrzenia do strefy stanu ostrzegawczego” - informuje dyżurny synoptyk hydrolog Małgorzata Wakuluk z IMGW. Póki co tak jest na Biebrzy w rejonie Osowca. Minionej doby poziom rzeki w tym miejscu wzrósł o kolejne 4 centymetry i tym samym przekroczył stan ostrzegawczy. We wtorek rano stan Biebrzy w Osowcu kształtował się na poziomie 382 cm.

Niemal cała Narew znajduje się w strefie wody wysokiej, ale tu nie ma niebezpieczeństwa podtopień. W Strękowej Górze do stanów ostrzegawczych brakuje ponad metra, w Wiźnie pół, a w Łomży niemal półtora metra. Jak podkreślają specjaliści dolina Narwi może pomieścić ogromne ilości wody, a dziś jest niemal pusta dlatego zagrożenia wystąpienia podtopień w tym roku nie ma.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę