Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Dziś sprawdzian szóstoklasistów

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych pokażą, czego nauczyli się przez 6 lat nauki. Dziś szóstoklasistów czeka sprawdzian – przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły. W województwie podlaskim sprawdzian pisać będzie 16 tys 127 uczniów klas szóstych w 461 szkołach. Mimo, że jest obowiązkowy, to jego wyniki będą miały charakter wyłącznie informacyjny – zapewnia Agnieszka Muzyk, rzecznik Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników, musi zostać przyjęty do gimnazjum w swoich rejonie, jeśli nie ukończył 16 roku życia. Sprawdzian ma zbadać i ocenić poziom osiągnięć uczniów w zakresie 5-ciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Sprawdzian rozpocznie się o godz. 9-00. Potrwa 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas może wykonywania zadań może zostać przedłużony nie więcej niż o pół godziny. Ze sprawdzianiu szóstoklasista może uzyskać maks. 40 punktów. Uczniowie, którzy będą pisać dziś, zaświadczenia o wynikach otrzymają z datą 12 czerwca. Osoby, które z powodów zdrowotnych lub losowych nie będą dzisiaj pisać, do sprawdzianu przystąpią 6 czerwca, a zaświadczenie o wynikach otrzymają z datą 16 czerwca.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę