Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

W hołdzie papieżowi

Główne zdjęcie
flaga Papieska, Polska, Łomżyńska na czele marszu

Mieszkańcy Łomży uczcili pierwszą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W niedziele 2 kwietnia we wszystkich parafiach zorganizowano specjalne Msze święte i nabożeństwa. Tysiące przede wszystkim młodych ludzi przeszło w specjalnym marszu ulicami miasta sprzed Ołtarza Papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod pomnik Jana Pawła II przy Wyższym Seminarium Duchownym. W tym samym czasie tłumy wiernych z parafii Krzyża Świętego uczestniczyło w uroczystości poświęcenia dzwonu Jan Paweł II.

Marsz młodzieży sprzed Ołtarza Papieskiego wyruszył po Mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przez biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Uczestniczyli w niej także parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta z prezydentem Jerzym Brzezińskim na czele i poczty sztandarowe łomżyńskich szkół. W wygłoszonej homilii bp. Tadeusz Bronakowski podkreślał, że papież Jan Paweł II nie umarł... lecz żyje w nas. Zwracając się do młodzieży mówił, że Ojciec Święty kochał młodych i namawiał ich do stawiania sobie wielkich wyzwań i dążenia do prawdziwych wartości.
Po Mszy św. kilkutysięczny marsz na czele którego niesiono trzy flagi polską, papieska i Łomży przeszedł do Katedry, a następnie na Plac Papieża Jana Pawła gdzie przy wejściu do Wyższego Seminarium Duchownego stoi pomnik papieża Polaka. O godzinie 21.37 – w godzinie śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II na placu zaległa kilkuminutowa cisza przerywana jedynie odgłosem bicia dzwonów łomżyńskich kościołów.

W tym samym czasie wierni parafii Krzyża Świętego zebrali się przed nowobudowanym kościołem. Tu ustawiono okno papieskie, za którym skryty był nowy dzwon Jan Paweł II. O 21.37 nim pierwszy raz jego głos rozniósł się po Łomży z „papieskiego okna” wyleciały gołębie... Dzwon Jan Paweł II ufundowali parafianie, a w niedzielny wieczór poświęcił go bp. Tadeusz Bronakowski.
Foto: flaga Papieska, Polska, Łomżyńska na czele marszu
Foto: Przed mszą swiętą mieszkańcy palili świeczki przed
Foto: mały chłopiec podpala świeczkę przy ołtarzu papieskim
Foto: przed ołtarzem papieskim
Foto: pamiętamy
Foto: Mszę świętą koncelebrował i homilię głosił ks. bp Tadeusz Bronakowski
Foto:
Foto: świadectwo JPII
Foto: zapada mrok
Foto:
Foto: rusza marsz
Foto:
Foto: rusza marsz
Foto: każdy mógł sie przyłączyć
Foto: marsz
Foto:
Foto: ruch
Foto: marsz, w tle katedra
Foto:
Foto:
Foto: pełny koścół wiernych
Foto: pełny koścół wiernych
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Prezydent Jerzy Brzeziński skałda kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II
Foto:
Foto: pod pomnikiem Jana Pawła II zgromadziło się tysiące mieszkańców
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: poświęcenie dzwonu Jana Pawła II w parafi Krzyża Świętego
Foto:
Foto: pokolenia JPII
Foto:
Foto: pokolenia JPII
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę