Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Browar ma nowe tankofermentory

Kolejne cztery ogromne - o wysokości 22 metrów i wadze ponad 15 ton - tankofermentory ustawiono w Browarze Łomża. Wyprodukowano je w holenderskim mieście Emmen po czym wielkimi samochodami przewieziono do Łomży. Ładunek był na tyle wielki, że od momentu przekroczenia polsko-niemieckiej granicy trasę przejazdu konwoju dodatkowo zabezpieczała policja.

Tankofermentatory są kluczowym elementem instalacji browaru. Ogromne zbiorniki służą do prowadzenia procesu fermentacji alkoholowej półproduktu zwanego brzeczką słodową przy użyciu specjalnych szczepów drożdży piwowarskich – wyjaśnia Prezes Zarządu Browaru Łomża Andrzej Rutkowski.
Mimo imponujących rozmiarów nowo zakupionych urządzeń, wszystkie zostały ustawione jeszcze w dniu przyjazdu. - Ogromnym doświadczeniem wykazali się tu holenderscy specjaliści z firmy Holvrieka, jednego z najbardziej renomowanych producentów tego typu urządzeń na świecie, którzy nadzorowali całą operację. Dzięki temu już nazajutrz mógł się rozpocząć montaż armatury i oprzyrządowania. Zgodnie z planem nowe tanki po przejściu szeregu testów zostaną oddane do użytku na początku maja br. – zapowiada prezes Andrzej Rutkowski.
W łomżyńskim browarze trwają intensywne prace przy jego rozbudowie. W połowie marca w browarze ustawiono cztery mniejsze - po 13 metrów wysokości - tanki pośredniczące. Ostatnim etapem będzie zaś zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowania sterującego za pośrednictwem komputerów procesem fermentacji. Tegoroczne inwestycje pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnych Browaru Łomża z 600 tys. hl do 850 tys. hl piwa rocznie. Łączny koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 5 mln złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę