Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Starosta Łomżyński nagrodził zasłużonych kulturze

Starosta Łomżyński wręczył nagrody zasłużonym dla kultury oraz podziękował sportowcom za ich osiągnięcia. Uroczystość odbyła się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Za całokształt pracy na rzecz tworzenia i upowszechniania kultury nagrody starosty otrzymali Stanisława Chyl i Kazimierz Pawczyński.

Pierwsza laureatka – to ekspert w dziedzinie historii i dorobku drozdowskiego rodu Lutosławskich. Stanisława Chyl jest autorką licznych publikacji, prelekcji i odczytów, współorganizatorem 3-iego już Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego w Drozdowie. Po otrzymaniu nagrody starosty podzieliła się informacją o działaniach czynionych na rzecz powołania Instytutu im. Witolda Lutosławskiego.

Kolejny laureat nagrody starosty łomżyńskiego – Kazimierz Pawczyński jest choreografem, był założycielem i kierownikiem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca Łomża. Przez 27 lat tworzył repertuar zespołu i dbał o jego warunki prawidłowego funkcjonowania. Nagrodę indywidualną za działalność w roku 2005 otrzymała Janina Rogowska – twórczyni ludowej ze wsi Grądy Wielkie gmina Jedwabne. Pani Janina uprawia malarstwo, tkactwo i koronkarstwo, dziś z rąk starosty, oprócz nagrody, odebrała podziękowania i kwiaty.

Starosta łomżyński nagrodził także 2 zespoły – Kapelę Kurpiowską działającą przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Dziecięcy Zespół Kolędniczy z Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej.

Podczas uroczystości starosta podziękował też zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym z powiatu łomżyńskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę