Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża jest miastem bezpiecznym – uznali łomżyńscy radni

Podczas środowej sesji radni wysłuchali informacji na temat bezpieczeństwa w mieście, które przedstawiła policja, straż pożarna i służby weterynaryjne. O tym, co robi policja dla zwiększenia bezpieczeństwa w Łomży i powiecie mówił Komendant Miejski Policji w Łomży, podinspektor Janusz Rybakowski. Komendant wspominał początki swojej służby w mieście mówiąc, że zastał tu zapaść w sensie wykrywczym, organizacyjnym i moralnym.

Działania podjęte w 2005 roku miały na celu ograniczenie zagrożeń związanych z przestępczością pospolitą i poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców – relacjonował Rybakowski.

Zmiany na lepsze – zdaniem komendanta – widoczne są w policyjnych statystykach. Wykrywalność przestępstw w mieście i powiecie wzrosła o 64 procent. W 2005 roku łomżyńscy policjanci ujawnili ponad 4700 wykroczeń, przeprowadzili blisko 1880 interwencji domowych, a noce w izbie zatrzymań komendy spędziło 435-ciu nietrzeźwych.

Aby jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo w mieście Komendant Miejski Policji proponuje tworzenie lokalnych koalicji obywatelskich. Rozważa też podział dzielnic, tak aby policjanci mieli lepszy nadzór na swoimi rejonami. W ten sposób chce zbliżyć mieszkańców do dzielnicowych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę