Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bezpłatne przejazdy autobusami w Łomży

Z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w Łomży korzystać będą mogli wszyscy, którzy ukończą 73 lata. Dotychczas przywilej ten przysługiwał tylko tym, którzy ukończyli 75 lat. Oprócz seniorów bezpłatnie autobusami MPK jeździć będą mogli posłowie i senatorowie, radni rady miejskiej, pracownicy MPK i członkowie ich najbliższych rodzin, strażnicy miejscy, żołnierze zasadniczej służby wojskowej. Kontroler nie zapyta ponadto o bilet dzieci do 4 lat, inwalidów wojennych i wojskowych, niewidomych i nie słyszących i zasłużonych dawców krwi. Do 50 procentowych ulg radni upoważnili m.in. studentów, dzieci w wieku od 4 do 7 lat, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i innych szkół dziennych do ukończenia 22 roku życia.


Radni zapoznali się na dzisiejszej sesji m.in. ze stanem bezpieczeństwa publicznego w mieście, a także warunkami higienicznymi, w tym m.in. zagrożeniami wścieklizną i ptasia grypą. Okazało się, że te ostatnie jak na razie nie występują. W związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, stwierdzającym nieważność uchwały rady z lutego zeszłego roku o planie zagospodarowania terenów pod budowę supermarketu, radni zadecydowali dziś o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Łomży. Zdaniem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego prace nad dokumentem potrwają najdłużej 8 miesięcy, ale nie wykluczają wcześniejszych ustaleń co do budowy wielkopowierzchniowego obiektu handlowego przy zbiegu ulic: Zawadzkiej, Sikorskiego i Wyszyńskiego.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę