100 tysięcy złotych za napis „ŁOMŻA” w parku
Magistrat chce, aby w Parku Jana Pawła II stanął na wysokim cokole dwumetrowy napis „ŁOMŻA”. Właśnie wystąpił do Rady Miejskiej o przeznaczenie na ten cel 100 tysięcy złotych.
Na najbliższej sesji miejscy radni zdecydują o wydatkowaniu 100 tys. zł na, jak to ujęto, na promocję miasta. Konkretnie chodzi o zakup i montaż przestrzennego napisu „ŁOMŻA”.
„Ma to być wolnostojąca, podświetlana dekoracja zamocowana na dedykowanej podstawie o wysokości 50 cm. Szacowane wymiary instalacji to 250 cm wysokości łącznie z podstawą, 850 cm szerokości oraz 100 cm głębokości. Do konstrukcji zostaną przymocowane siedziska wykonane w technologii druku 3D” — precyzuje ratusz.
Dokładna lokalizacja instalacji nie została jeszcze wybrana. Z zapowiedzi magistratu wynika jednak, że montaż przestrzennego napisu „ŁOMŻA” z logotypem wkomponowanym w literę „O” planowany jest w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Konkretne miejsce ma zależeć między innymi od możliwości doprowadzenia zasilania.
„Zakup zostanie przeprowadzony na podstawie zarządzenia w sprawie procedury udzielania w Urzędzie Miejskim w Łomży zamówień o wartości mniejszej niż kwota 170.000 zł netto, do których nie stosuje się ustawy Prawo zamówień publicznych. Szacowany koszt zakupu wraz z montażem wynosi około 100 tysięcy złotych” — czytamy.
Kwota za ten gadżet może wydawać się spora, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację finansową miasta. W ratuszu słyszymy jednak, że ceny tego typu instalacji nie są niskie, a sam pomysł od dłuższego czasu krążył po urzędowych pokojach.
Niestety, nie otrzymaliśmy wizualizacji planowanego napisu, więc poprosiliśmy Chata, żeby coś namalował. Napis ma być podświetlany, dlatego oby równie jasno było widać sens tego wydatku.
