Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.podlaska.policja.gov.pl

Łomżyński zabójca sprzed lat zatrzymany w USA

W marcu w stanie New Jersey agenci FBI zatrzymali 31-letniego Grzegorza Ch. W maju 1996 roku mężczyzna wraz z kilkoma innymi brał udział w bójce pod jedną z łomżyńskich dyskotek. W trakcie szamotaniny Grzegorz Ch. wyrwał betonowy słupek, którym kilkakrotnie uderzył leżącego na ziemi młodego mieszkańca Łomży.

W bójce tej dotkliwie pobitych zostało jeszcze kilka innych osób. Wówczas to Prokuratura w Łomży sprawcom zajścia przedstawiła zarzut udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Jednak w sprawie brakowało wiążących dowodów, które wskazywałyby, że sprawcą zabójstwa jest właśnie Grzegorz Ch., dla którego oskarżyciel domagał się najwyższej kary. Zanim sprawę rozpatrzył Sąd wyższej instancji podejrzany w 1997 roku uciekł do USA.
Dopiero gdy sprawę przejął powołany do poszukiwań szczególnie niebezpiecznych przestępców zespół poszukiwań celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku , nawiązano kontakt z oficerami łącznikowymi FBI. Dzięki wymianie informacji i współpracy z amerykańskimi agentami udało się ustalić miejsce pobytu Grzegorza Ch. 1 marca tego roku poszukiwany został zatrzymany w stanie New Jersey. Mężczyznę aresztowano. W chwili obecnej trwa procedura ekstradycyjna.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę