Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Marszałek dojechał

Główne zdjęcie
Marszałek Województwa Podlaskiego Janusz Krzyżewski

O inwestycjach w Łomży za pieniądze unijne, o planach modernizacji stadionu, poglądach na przebieg głównych dróg w regionie i ...o lotnisku z marszałkiem województwa podlaskiego rozmawiali łomżyńscy samorządowcy. Janusz Krzyżewski przyjechał do Łomży i w ratuszu spotkał się z prezydentem a także radnymi z komisji finansów i gospodarki komunalnej. Marszałek podkreślał, że w Łomży „czuje nutę antybiałostocką”...

Janusz Krzyżewski podczas spotkania z samorządowcami Łomży kilkakrotnie rozmawiał przez telefon...
Janusz Krzyżewski podczas spotkania z samorządowcami Łomży kilkakrotnie rozmawiał przez telefon...
Jego zdaniem antybiałostockie nastawienie w Łomży jest zupełnie niepotrzebne i nie odpowiada temu jak Łomża i jej problemy są odbierane w Białymstoku. Podkreślał, że miasto dostało ogromne pieniądze z projektów unijnych... Nie starczyło ich jednak dla wszystkich i na wszystkie zgłoszone projekty stąd wiele pretensji... Janusz Krzyżewski dodawał, że potrzeby są ogromne w całym regionie i że konieczne jest realizowanie priorytetów. Jego zdaniem jednym z nich jest Białystok. - Aglomeracja białostocka jest naszym wspólnym celem – Łomży i Suwałk – mówił do samorządowców Łomży marszałek Krzyżewski. - Stąd m.in. moje starania o lotnisko dla Biełegostoku – dodawał. Jego zdaniem pobudzi to rozwój całego regionu.
Odnosząc się do planów budowy stadionu po raz kolejny powiedział, że samorząd województwa jest gotów współfinansować inwestycję, ale pod warunkiem, że włączy się w to także ministerstwo sportu ze swoimi środkami
W kwestii Via Baltica Janusz Krzyżewski mówi o konieczności budowy i modernizacji całego systemu dróg czyli dróg krajowych nr 8, nr 19 jako głównych, ale także dróg nr 61, 63 i 64 jak i dróg wojewódzkich jako koniecznej infrastruktury umożliwiającej rozwój całego województwa. Krzyżewski użył porównania podlaskiego do cukierka za szklaną szybą, - czyste powietrze, piękna przyroda i nie można do niego dostać. Zaznaczał jednak, że na to potrzebne są ogromne środki i wyraził nadzieję, że takie będą już w latach 2007 - 2013. Jednocześnie zgodził się, że konieczne są zmiany sposobu w jaki dziś samorządu aplikują o pieniądze choćby ze ZPORR-u bo często zdarza się, że projekty nie dostają pieniędzy, a ludzie którzy je przygotowywali tracą ochotę na pisanie następnych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę