Zaczynamy porażką

W pierwszym meczu po zimowej przerwie ŁKS Browar Łomża przegrał na własnym stadionie z rezerwami Legii Warszawa 1: 2. Pierwszą bramkę legioniści zdobyli już w 3 minucie po strzale Jakuba Polniaka. Szybka utrata gola rozbiła zespół łomżyński, a Legia zyskała przewagę w polu. W 11 minucie przed szansą wyrównania stanął Rafał Bałecki, niestety po odbiciu piłki od bramkarza Legię uratował jeden z obrońców.

Po 20 minutach względnej przewagi Legii, ŁKS zaczął częściej zagrażać bramce gości. Niestety ataki te były nieskuteczne. W 24 minucie ładną bramką z przerzutki popisał się Mirko Poledica. Było 0:2 dla gości. Doskonałą sytuację miał także Paweł Galiński, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główką przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 38 minucie po podaniu Mariusza Marczaka Rafał Bałecki strzela w kierunku bramki gości, bramkarz jednak broni, dobitka Rafała i piłka ląduje w siatce gości, jest 1 do 2. W drugiej połowie gra była wyrównana, zarówno jeden zespół jak i drugi stwarzali sytuacje podbramkowe. Na pochwałę zasługuje Kamil Ulman, który kilka razy popisywał się świetnymi interwencjami i uchronił zespół przed większą porażką. W 60 minucie obrońca Legii ratuje zespół, wybijając piłkę głową z linii bramkowej.

Mecz był zacięty i obfitował w żółte kartki. Mimo, że ŁKS przegrał zawodnicy pokazali wolę walki. Poza pierwszymi 25 minutami przewagi Legii, w pozostałej części oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek, a w końcówce meczu ŁKS przeważał. ŁKSowi brakowało szczęścia i celności zarówno w strzałach na bramkę jaki i podaniach pomiędzy zawodnikami. Senność zimowa jeszcze nie opuścia zespołu.

W przerwie meczu Kamil Ulman odebrał nagrodę: Bezcenny Piłkarz ŁKS Browar Łomża za jesień 2005r. Wybrany został przez uczestników zabawy eŁKSówka, kóra ma miejsce na naszym portalu 4lomza.pl. Jak powiedział Artur Piasecki wręczając nagrodę, jest jedynym z Białegostoku co broni Łomży. Gratulujemy.