Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.lomza.eska.pl

Oskarżony w procesie „Bolera” zatrzymany w USA

Jak podało radio ESKA Łomża w Garfield w USA został zatrzymany 31 – letni Grzegorz Ch., główny oskarżony w tzw. sprawie „Bolera” z 1996 roku. Wówczas przed jedną z łomżyńskich dyskotek pijani młodzi ludzie skatowali na śmierć kolegę, 18-letniego Sylwestra Milewskiego.

W związku z zatrzymaniem Grzegorza Ch. radio ESKA przypomina głośną przed laty sprawę. Prokurator postawił Grzegorzowi Ch. zarzut zabójstwa i zażądał kary 15 lat pozbawienia wolności. Jednak Sąd Okręgowy w Łomży, przed którym toczył się proces, zmienił kwalifikację prawną czynu i skazał Grzegorza Ch. za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny w Białymstoku nakazał Sądowi Okręgowemu w Łomży ponownie rozpatrzyć sprawę. W lutym 1998 roku sprawa znalazła się ponownie na wokandzie Sądu Okręgowego, lecz oskarżony, któremu nie zatrzymano paszportu, uciekł za granicę! Sąd Okręgowy wysłał za Grzegorzem Ch. listy gończe. Wiadomość o tym, że poszukiwany przebywa w USA, dotarła do sądu w 2004 roku. Łomżyński Sąd wystąpił do władz amerykańskich z wnioskiem o zatrzymanie i ekstradycję Grzegorza Ch. Kilka dni temu Sąd otrzymał informację o jego zatrzymaniu. Po deportacji do kraju wznowione zostanie zawieszone postępowanie – informuje ESKA.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę