Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gmina Zbójna w pow. łomżyńskim poszukuje lekarzy

To prawdopodobnie jedyna gmina w woj. podlaskim, której mieszkańcy mają tak duże problemy z dotarciem do lekarza. Jeszcze do nie dawna funkcjonowały tu trzy ośrodki zdrowia – oprócz Zbójnej, także w Dobrymlesie i w Kuziach. Pracujący tu lekarze jednak odeszli i od tej pory ośrodki w Dobrymlesie i w Kuziach stoją puste.

Mieszkańcy okolicznych wsi zmuszeni są nie raz do kilkunastokilometrowych wypraw, po zastrzyk lub aby zrealizować receptę. Władze gminy od dawna pilnie poszukują lekarzy, którzy chcieliby podpisać kontrakty. Brak zainteresowania spowodowany jest jednak tym, że całą gminę zamieszkuje zaledwie 5 tys. pacjentów. Na razie wójt pozwolił pacjentom dojeżdżać do ośrodka zdrowia w Zbójnej gimbusami, a prawdopodobnie za kilka tygodni w zamkniętych obecnie ośrodkach zdrowia zorganizowana zostanie doraźna pomoc medyczna
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę