Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Czas wymieniać prawko

Nieco ponad 3 miesiące zostało kierowcom na wymianę starych praw jazdy. Od 1-ego lipca wszyscy kierujący pojazdami będą musieli posługiwać się plastikowym blankietem tego dokumentu. Na wymianę mają więc czas do końca czerwca. Jak mówi Janina Nowacka z Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Łomży po wnioski o wymianę prawa jazdy powinno zgłosić się tu około jeszcze ponad sześć i pół tysiąca kierowców.

Tymczasem w Łomżyńskim Wydziale Komunikacji nie ma dużego ruchu. Codziennie obsługujemy od kilku do kilkudziesięciu osób dodała Janina Nowacka. Kierowcy, którzy prawa jazdy nie wymienią powinni liczyć się z konsekwencjami, szczególnie podczas kontroli drogowej. Od 1 lipca kontrolowany przez policję kierowca legitymujący się starym prawem jazdy nie pojedzie dalej. Stary dokument zostanie zatrzymany. Będzie w tej sprawie prowadzone postępowanie mandatowe, a jeżeli kierowca nie wyrazi na to zgody - sprawa będzie kierowana do sądu grodzkiego.
Zdaniem i urzędników i policjantów nie warto narażać sie na takie nieprzyjemności. Tym bardziej, że w tej chwili czas oczekiwania na wydanie nowego prawa jazdy to około 10 dni. Koszt wymiany to 71 złotych plus 6 złotych opłaty skarbowej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę