Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Banach i Boguski sportowcami Łomży 2005 roku

Główne zdjęcie
Marzena Banach

Marzena Banach i Rafał Boguski zdobyli Łomżyński Laur Sportowy 2005 w kategorii sportowiec roku. To przyznana po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie jednocześnie po raz ostatni Nagroda Prezydenta Łomży za osiągnięcia sportowe. Poza sportowcami, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, Laur mają otrzymywać także najlepsi trenerzy i sponsorzy.

Mama Rafała Boguskiego
Mama Rafała Boguskiego
Jan Kotowski
Jan Kotowski
Sponsor Roku dla SM Piątnica, odbiera Prezes Zbigniew Kalinowski
Sponsor Roku dla SM Piątnica, odbiera Prezes Zbigniew Kalinowski
Sponsor Roku dla Wandy i Tadeusza Wałkuskich
Sponsor Roku dla Wandy i Tadeusza Wałkuskich
Nagrody Łomżyński Laur Sportowy za 2005 rok wręczono w przerwie meczu futsalowego meczy pomiędzy reprezentacjami Polski i Holandii. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej. Kandydatów do Lauru zgłaszać mogły kluby i stowarzyszenia sportowe, a także lokalne redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. O tym kto dostanie prezydencką nagrodę decydowało specjalne siedmioosobowe jury, w którego składzie zasiadał także przedstawiciel portalu www.4lomza.pl Artur Piasecki.
To jury obradujące pod przewodnictwem wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego uznało, że w kategorii sportowiec roku Łomżyński Laur Sportowy należy się dwójce sportowców – lekkoatletce Marzenie Banach i piłkarzowi Rafałowi Boguskiemu.
Marzena Banach – to zawodniczka klubu Narew Łomża, która złoto podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w skoku w dal. Poza tym jest także trzykrotną mistrzynią Polski młodziczek w skoku w dal; uczestniczką Mistrzostw Świata Juniorów w Marakeszu z rekordem Polski juniorów młodszych – 6,01 m.; a od października 2005r. członkinią kadry narodowej.
Drugi nagrodzony Rafał Boguski w 2005 roku był czołowym piłkarzem ŁKS Browar Łomża, a teraz gra w zespole mistrza Polski Wiśle Kraków.
W kategorii trener Łomżyński Laur Sportowy za 2005 przypadł w udziale Janowi Kotowskiemu – znanemu u uznanemu w kraju trenerowi lekkoatletów z klubu „Narew Łomża”. To jego podopieczna jest m.in.: zdobywczyni lauru w kategorii sportowiec Marzena Banach.
W trzeciej kategorii – sponsor - Nagroda Prezydenta trafiła do Browaru Łomża, OSM Piatnica i Wandy i Tadeusza Wałkuskich.

W przypadku dwóch pierwszych kategorii – sportowca i trenera - Łomżyński Laur Sportowy poza pamiątkowym dyplomem przybiera także postać czeku na znaczną kwotę...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę