Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

I LO w Białymstoku pierwsze, a I LO z Łomży trzecie

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku zwycięzcą XI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Redakcję Gazety Wyborczej. Drugie miejsce zajął trzeci białostocki ogólniak im.Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. A ostatnie miejsce na podium - trzecie - przypadło w tym roku I Liceum Ogólnokształcącemu im.Tadeusza Kościuszki z Łomży. W rankingu, oceniano 20 szkół z województwa podlaskiego. Najważniejszym kryterium oceny były: poziom kandydatów do szkoły, wyniki matur, wyniki młodzieży w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych oraz inne osiągnięcia uczniów na szczeblu ogólnopolskim.


Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Grażyna Złocka -Korzeniecka, przyznała, że pierwsze miejsce w rankigu szkół w regionie w tym roku ma dla niej szczególne znaczenie. Trwający rok szkolny - z uwagi na wrześniowy wypadek licealistów pod Jeżewem - jest najtrudniejszym w powojennej historii szkoły. Dlatego teraz każdy powód do radości cieszy podwójnie. Dyrektorka I LO przyznaje, że niektórzy określają jej szkołę klasztorem, ale wysoki poziom nauczania procenyuje później podczas egzaminów na studia. Wszyscy zdający na wyższe uczelnie z pierwszego ogólniaka dostają się na wybrane kierunki bez problemów. Małgorzata Górniak - dyrektor - III Liceum im.Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku podkreśliła, że na bardzo dobre wyniki jej szkoły zapracowali uczniowie i nauczyciele na przestrzeni wielu lat. Szkoła kształci młodzież w trzecim ogólniaku pod kątem wybieranych przez nią studiów, a profil nauczania dostosowuje do każdego zdolnego indywidualisty. Uczniowie - pierwszego liceum im.Tadeusza Kościuszki - z Łomży przyznawali,że przy wyborze szkoły rankingi - takie jak ten dzisiejszy mają duże znaczenie. Zapewniali jednak, że wysokiej pozycji w rankingu szkoła nie zdobywa kosztem męczenia uczniów i zmuszania ich do morderczego wysiłku. W pierwszej dziesiątce najlepszych Liceów znalazły się aż cztery licea z regionu m.in. pierwszy ogólniak z Augustowa, Liceum z Bielska - Podlaskiego, Hajnówki i Sokółki.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę