Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Warszawski radny trafił za kratki, bo łomżyńscy prokuratorzy rozpracowali „Wołomin”

Radny jednej z gmin warszawskich został aresztowany jako podejrzany w śledztwie dotyczącym wołomińskiej grupy przestępczej. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku, która niedawno przejęła je z Łomży. Łomżanie dochodzenie przeciwko grupie przestępczej z Wołomina prowadzili od ponad dwóch lat, po tym jak w lesie koło Szumowa odkryto zwęglone ciało – jak się później okazało - jednego z wysoko postawionych członków „Wołomina”.

Aresztowanemu warszawskiemu radnemu prokuratura zarzuciła m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Drugi zarzut na razie objęty jest tajemnicą, podobnie jak bliższe dane dotyczące aresztowanego radnego.

Białostocka prokuratura apelacyjna od niedawna zajmuje się działalnością przestępczą grupy z Wołomina, po przejęciu dużego śledztwa w tej sprawie, prowadzonego od dłuższego czasu przez Prokuraturę Okręgową w Łomży.
Decyzję taką podjęto nie ze względu na złe wyniki śledztwa, ale jego zakres, ciągle bardzo rozległy. Zanim sprawę przejęto do Białegostoku, łomżyńska prokuratura prowadziła sześć śledztw związanych z działalnością przestępczą grupy z Wołomina. Kilka dużych aktów oskarżenia, m.in. wobec osób uchodzących za szefów gangu, zostało już skierowanych do sądów. Dotyczą m.in. zlecenia zabójstwa, handlu narkotykami, wymuszenia haraczy i czerpania korzyści z nierządu.
W sumie wszystkie te postępowania dotyczą ponad dwudziestu osób, zajmujących się w grupie różnymi zadaniami. Kilku przestępców dobrowolnie poddało się karze i złożyło wyjaśnienia, które pomogły rozpracować przestępcze powiązania i odkryć kolejne przestępstwa.
Oskarżony został też były więzienny strażnik, który za kilkaset złotych przekazał jednemu z aresztowanych szefów gangu telefon komórkowy, umożliwiając mu w ten sposób kierowanie grupą z więziennej celi.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę