Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Dziś pogrzeb Hanki Bielickiej

Kilkadziesiąt osób z Łomży weźmie udział w pogrzebie Hanki Bielickiej. Pogrzeb odbędzie się na warszawskich Powązkach. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 13-00 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Żegnać Hankę Bielicką będą przedstawiciele władz Łomży, miejscowych związków i organizacji.Na pogrzeb pojadą także uczniowie łomżyńskiech szkół.

Mszę św. Pogrzebową w kościele św. Karola Boromeusza odprawi ks. bp Marian Duś. Również o godz. 13-00 za duszę ś.p. Hanki Bielickiej modlić się będą mieszkańcy Łomży. Mszę św. w intencji zmarłej artystki odprawi w kościele Krzyża św. bp łomżyński Stanisław Stefanek. Msza będzie retransmitowana w Radiu Nadzieja o godz. 18-00.

Hanka Bielicka, aktorka teatralna i filmowa, nazywana królową estrady i mistrzynią monologu, zmarła w miniony czwartek w Warszawie. Miała 91 lat. Aktorka wychowała się w Łomży. Mieszkała tu od narodzin w 1915 roku niemal do dnia wybuchu II wojny światowej. Była Honorowym Obywatelem Miasta Łomży. W znajdującym się przy parafii pw. Krzyża Świętego Centrum Katolickim w ubiegłym roku otworzyła swój salonik. „Chciałam bardzo, żeby Łomży coś po mnie pozostało” - mówiła wówczas.

Pokrewne (tag): hanka bielicka

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę