Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Ronda Hanki Bielickiej

Główne zdjęcie
Rondo Hanki Bielickiej

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Łomży, na wniosek Prezydenta Miasta, radni jednomyślnie podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy skrzyżowaniu - rondom ulic: Giełczyńskiej, Polowej, Szosy Zambrowskiej, Zawadzkiej - imieniem Hanki Bielickiej. Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przedstawiając wniosek Prezydent Jerzy Brzeziński uzasadniał, że Hanka Bielicka była Honorowym Obywatel Miasta Łomży. „Jej odejście przyjęte zostało w Łomży z ogromnym smutkiem i żalem W biogramie - nigdzie jeszcze nie publikowanym - autoryzowanym na kilka dni przed 'śmiercią czytamy: „...Zawsze byłam typową dziewczyną z Łomży, która prze do przodu. Nigdy nie zapominam, że pochodzę z małego miasta. Szczycę się tym, bo tam rosną najmocniejsi ludzie.”
Niepodważalne zasługi Hanki Bielickiej dla naszego miasta, zobowiązują do Jej godnego upamiętnienia w rodzinnym mieście. Myśl mianowania Rondami Hanki Bielickiej nowych rond, zlokalizowanych przy łomżyńskiej scenie Teatru Lalki i Aktora, konsultowałem w środowisku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz indywidualnie z wieloma osobami i liczę że spotka się z przychylnością Państwa Radnych."

Prezydent zapowiedział także, że zwróci się do łomżyńskiego środowiska plastyków, aby zaprojektowali te ronda jako kwieciste kapelusze Pani Hani. „By były wizytówką naszego miasta, a my z Łomży, byśmy na zawsze zapamiętali Panią Hankę Bielicka niosącą światu radość i piękno, Łomży sławę a łomżyniakom dumę” - mówi prezydent Łomży.
Pokrewne (tag): hanka bielicka

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę