Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rolniku - wnioski czas składać!

Od dziś (15 marca) do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i z tytułu wsparcia obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) za 2006 r. Producenci rolni, którzy w poprzednich latach składali wnioski, otrzymają z ARiMR częściowo wypełniony formularz wniosku (tzw. wniosek spersonalizowany) z załącznikami graficznymi oraz instrukcjami ich wypełnienia.


W 2006 r. nie zmieniają się zasady ubiegania o przyznanie płatności bezpośrednich. Może się o nie ubiegać producent rolny będący posiadaczem gospodarstwa rolnego, w skład którego wchodzą działki rolne o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha, utrzymywane w dobrej kulturze rolnej. Za działkę rolną uważa się zwarty obszar gruntu rolnego, na którym jest prowadzona jedna uprawa o powierzchni nie mniejszej niż 0,1 ha. Płatności bezpośrednie do gruntów rolnych przysługują posiadaczom gospodarstw rolnych, a także osobom, które faktycznie władają gruntami rolnymi z innych tytułów, np. dzierżawy, użytkowania i użyczenia.

W 2006 r. płatności uzupełniające będą przysługiwały do tych samych gatunków roślin, co w 2005 r. W zależności od zadeklarowanej przez rolnika we wniosku rośliny uprawnej na działce rolnej, automatycznie zostanie przyznana płatność uzupełniająca.

Termin realizacji płatności bezpośrednich to okres między 1 grudnia 2006 r. a 30 czerwca 2007 r.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę